Forum Discuţii juridice Executare silită Am primit de la Judecatorie o Hotarare definitiva.
Discuție deschisă în Executare silită

Am primit de la Judecatorie o Hotarare definitiva.

Buna ziua
Am primit de la Judecatorie o Hotarare definitiva pe care trebuie s-o onorez: o sumă de 14500 euro. Deci conform legii spalarii banilor L129/2019, obligatia de plata trebuie s-o platesc prin bancă. Ce riscuri implica pentru mine această tranzactie atata timp cat suma este adunată prin economii in timp pe parcursul a 10 ani. Trebuie declarată de catre banca ce o tranzactionează. Asa stiu. As putea schimba acest demers in timp?
Multumesc.
george-neagu, moderator