avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 755 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Am primit de la Judecatorie o Hotarare definitiva.
Discuție deschisă în Executare silită

Am primit de la Judecatorie o Hotarare definitiva.

Buna ziua
Am primit de la Judecatorie o Hotarare definitiva pe care trebuie s-o onorez: o sumă de 14500 euro. Deci conform legii spalarii banilor L129/2019, obligatia de plata trebuie s-o platesc prin bancă. Ce riscuri implica pentru mine această tranzactie atata timp cat suma este adunată prin economii in timp pe parcursul a 10 ani. Trebuie declarată de catre banca ce o tranzactionează. Asa stiu. As putea schimba acest demers in timp?
Multumesc.
Ultima modificare: Miercuri, 23 Iunie 2021
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

legea 656/2002 - onpcsb - tranzactii peste 15.000 euro AlexGM AlexGM Va supun atentiei urmatoarea situatie: Locuiesc intr-un oras in care foarte multi cetateni muncesc in Marea Britanie, prin urmare exista un excedent de lire ... (vezi toată discuția)
Anvans cumparare imobil Tenrom Tenrom buna ziua! vreau sa cumpar un ap.in valoare de 40mii euro, prin credit ipotecar. am o parte din bani,iar restul fac imprumut de la banca prin acest ... (vezi toată discuția)
Adresa pt.prevenirea spalarii banilor rodia rodia Am aflat de curand ca trebuie depusa o adresa la Oficiul pt.prevenirea spalarii banilor daca ai tranzactii in numerar peste 15ooo euro. Asa este?:(,trebuie ... (vezi toată discuția)