avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1873 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Un copil de 17 ani cu un grad de handicap 11, cu ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Un copil de 17 ani cu un grad de handicap 11, cu asistent personal ...

Un copil de 17 ani cu un grad de handicap 11, cu asistent personal se poate angaja fara a pierde indemnizatia?
Multumesc

Alte discuții în legătură

Drepturi bănești ContSters498888 ContSters498888 Buna ziua. 1. Am un copil cu autism cu certificat de handicap grav pentru care primesc o indemnizație lunară de la primărie în cuantum de 1162 lei, până ... (vezi toată discuția)
Tata poate primi indemnizatie de insotitor pentru un copil cu handicap de gradul 1 grav, mama fiind in acelasi timp asistent personal al copilului angajata la primaria de domiciliu Nicusor79 Nicusor79 -copilul are 8 ani -am aflat ca se poate dar vrea sa stiu sigur, concret pe nr. articol, text de lege, pentru ca multi functionari din primarii ori nu stiu ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie insotitor - copil incadrat in grad de handicap grav dalerona dalerona Buna seara! As dori sa ma lamuriti in legatura cu o problema, desi am consultat mai multe raspunsuri pe forum, nu m-am lamurit pe deplin. Am un copil de 1 an ... (vezi toată discuția)