avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 625 soluții astăzi
Forum Activitate Pilu

Activitate Pilu

Si-atunci cum scrie politistul in p.v. de contraventie ? Ca ... Popescu l-a agresat i trafic pe...???, ce scrie aici ?
Multumesc maestre, toate cele bune va doresc
Am zis, 15 ani
Buna seara, as avea o intrebare, daca ma poate ajuta cineva: Fiului meu i s-a desfacut azi contractul de munca pt. ca i s-a desfiintat postul. Are vechime totala in munca de 15 ani si un salariu lunar brut lunar de 6324 lei. Isi face dosarul pentru somaj, dar intrebarea mea ar fi: Ar putea cineva sa-mi spuna cat va fi indemnizatia pentru somaj ? Va multumesc.
Va multumesc mult dar intrebarea era alta. Oricum m-am edificat intre timp, Legea 127/2019 intra in vigoare abia la 1 sept. 2023. Toate cele bune va doresc.
Buna ziua, as avea o intrebare, daca ma poate ajuta cineva: art. 113 din Legea nr. 127/2019 privind sistemul public de pensii, referitor la ajutorul acordat sotului supravietuitor se aplica ? si ce ar trebui sa contina dosarul depus la casa de pensii pt solicitarea ajutorului ? Va multumesc.
Multumesc mult dl Popa George...mereu pe baricade, felicitari
Buna ziua, stie cineva daca in aplicarea Legii nr. 127/2019 privind sistemul public de pensii au fost emise Norme de aplicare ? Va multumesc.
Pensie - grad de handicap: Buna seara, as avea o intrebare, daca ma poate ajuta cineva: de cateva zile cuscrul meu a primit decizie de pensie pentru limita de varsta, avand varsta de 65 ani si stagiu de cotizare de 42 ani. In intreaga perioada cat a lucrat a avut grad de handicap mediu, dar acuma nu apare nicaieri pe deciia de pensie. Intrebarea ar fi: Nu ar fi trebuit sa apara pe decizia de pensie si gradul de handicap si nu ar fi trebuit sa beneficieze de ceva spor la punctaj/pensie din cauza handicapului ? Va multumesc.
Va multumesc mult pentru raspuns dle Popa Gheorghe.