Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Decizia Directiei de Munca, obligatorie pentru Casa de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Decizia Directiei de Munca, obligatorie pentru Casa de pensii? Temei legal.

am o decizie a Directiei d e munca , pe care casa de pensii refuza punerea in aplicare. Exista vreun temei legal prin care Casa de pensii sa fie olbigata la punerea in aplicare a deciziei Directiei de munca ; in Legea 19/2000 nu se specifica nimic.
Nu cred ca se poate da un raspuns daca nu spuneti ce fel de decizie este, la ce se refera ea.