avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 591 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Decizia Directiei de Munca, obligatorie pentru Casa de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Decizia Directiei de Munca, obligatorie pentru Casa de pensii? Temei legal.

am o decizie a Directiei d e munca , pe care casa de pensii refuza punerea in aplicare. Exista vreun temei legal prin care Casa de pensii sa fie olbigata la punerea in aplicare a deciziei Directiei de munca ; in Legea 19/2000 nu se specifica nimic.
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 15:56, 20 Mai 2010
Nu cred ca se poate da un raspuns daca nu spuneti ce fel de decizie este, la ce se refera ea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incetare cim in cazul pensiei anticipate partiale Elena Rosca Elena Rosca ce temei legal are incetarea contractului de munca urmare pensionarii anticipate partial (vezi toată discuția)
Pensia la limita de varsta - s-a pierdut cererea de pensionare BG BG Am 63 de ani si lucrez din 1985. La inceputul lunii martie am trimis o cerere de pensionare prin posta angajatorului(prin care solicitam pensionarea incepand ... (vezi toată discuția)
Recalculare pensie de invaliditate! babanovac babanovac Buna ziua! Sunt beneficiarul unei pensii de invaliditate ca urmare a unui handicap accentuat, de gradul II, permanent. Doasrul de pensionare a fost depus pe ... (vezi toată discuția)