Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... recurs
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

recurs

Buna ziua,
As dori sa stiu daca la recurs avocatul percepe un alt onorariu in afara celui achitat pentru reprezentarea in procesul initial pierdut?

Multumesc,
Cu stima
Depinde de contractul intervenit intre dv. si avocat.
Din pacate nu a existat nici un contract intre noi si nu am chitanta pe onorariul dat.
Pot cere inapoi onorarariul dat?
Nu mi-a spus nimic de la inceput si nu am semnat nimic.
Onorariul initial nu acopera si eventualele cai de atac, pt ca e posibil sa nu se exercite. Asa ca nu puteti cere inapoi onorariul daca v-a reprezentat pe fond. Pt apel/recurs, alti bani, alta distractie.
Succes!
Multumesc frumos,

O zi buna
da