Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Ce tarife incasati de la firmele de cablu?Aveti ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Ce tarife incasati de la firmele de cablu?Aveti abonamnt colectiv?

As dori sa stiu ce tarife incasati de la firmele de cablu pentru acordul de cablare a locatarii scarilor dv.

A ajuns in sfarsit si la noi o companie de cablu vestita [EDIT] si vroiam sa stiu ce tarfife le percepeti intrucat eu nu am de gand sa le dau acordul daca nu ne platesc o taxa pentru curent pentru spatiu etc.
Nu vrem cabluri pe scara intrucat blocul este prevazut cu o retea de cablu tv si fiecare dintre noi are in casa in fiecar ecamera mufa de tv.
Aveti cumva abonament colectiv?

Ce tarife aveti la abonamentul colectiv fara de cel individual.
arockz, utilizator
Nu cred ca mai are careva abonament colectiv. Vreti sa spuneti ca nimeni din bloc nu are cablu pana in acest moment?
La nivelul majoritatii imobilelor nu se mai utilizeaza abonamente colective din varii motive
Exista solutii tehnice de pozare instalatie operatori cablu care nu sunt la vedere
unlocatar a scris:

As dori sa stiu ce tarife incasati de la firmele de cablu pentru acordul de cablare a locatarii scarilor dv.

A ajuns in sfarsit si la noi o companie de cablu vestita [EDIT] si vroiam sa stiu ce tarfife le percepeti intrucat eu nu am de gand sa le dau acordul daca nu ne platesc o taxa pentru curent pentru spatiu etc.
Nu vrem cabluri pe scara intrucat blocul este prevazut cu o retea de cablu tv si fiecare dintre noi are in casa in fiecar ecamera mufa de tv.
Aveti cumva abonament colectiv?

Ce tarife aveti la abonamentul colectiv fara de cel individual.

Eu inteleg ca este vorba despre o firma de cablu care vrea sa monteze poate antene pe blocul Dvs.? Numai in acest caz Asociatia de locatari poate cere o suma de bani societatii de cablu. Cel putin asa este la noi.

@Andreea, se refera la faptul ca firma de cablu trebuie sa traga fire de cablu, internet si telefonie pe scara.

Nu stiu sa existe vreo asociatie care sa ceara taxa pentru asta.
Ma refeream la o taxa pentru antenele instalate pe bloc, este ca o chirie.

De ce sa puna cabluri pe scara, daca exista deja retea de cablu in bloc?