avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 683 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită numai inteleg nimic...ajutati-ma!
Discuție deschisă în Executare silită

numai inteleg nimic...ajutati-ma!

Buna ziua.in anul 2007 am contractat un credit de nevoi personale de la banca x de 8000 ron si un card de cumparaturi de 500 ron.anul acesta mi s-a instituit proprire pe venit in luna martie banii mi se opreau din contul de salariu de la banca y.Dupa o luna executorul a renuntat la dosarul meu, contul de card ramanand blocat..iar in luna mai am mi s-a instituit proprire si pentru creditul de nevoi personale de catre un alt executor care a trimis adresa de infiintare a propririi catre angajator.acum sunt intr-o mare dilema mi se opresc bani din ambele locuri de o luna de zile sun executorul, banca, cealalta banca si nu rezolv nimic m-au bagat in ceata..azi mi s=a spus ca dosarul de executare pentru card nu are executor din aprilie dar totusi contul meu este blocat unde se duc acesti bani in conditiile in care la banca x nu ajung?cine trebuie sa-mi deblocheze contul(respectiv sa=mi sisteze proprirea pentru card daca nu exista executor si cu cel vechi numai pot lua legatura?mai pot recupera acesti bani daca mi se deblocheaza contul?va rog din suflet ajutati-ma numai am putere...m-am saturat sa mi se inchida usa in nas ,fiecare sa dea vina pe celalalt...va multumesc frumos
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 20:07, 11 Iulie 2012
Cele mai frecvente modalitalitati prin care se stinge poprirea este sa prezentati la banca adresa de sistare a popririi, adresa eliberata de executor
Pentru promptitudine si urgentarea sistarii popririi, puteti ridica personal adresa de sistare direct de la sediul executorului si sa o duceti direct la banca unde aveti contul poprit.
Referitor la sumele care va sunt oprite ,va puteti interesa direct la angajator care va poate preciza contul si beneficiarul catre care acestea sunt varsate

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Blocare cont bancar-??? brandusa1 brandusa1 Va rog sa ma ajutati cu un raspuns. Pentru neplata unei amenzi sa-mi blocheze un cont . Nu stiu cum s-a ajuns aici pentru ca nu am fost instiintata. Am aflat ... (vezi toată discuția)
Poprire venituri in sarcina si lauzie ( indemnizatie maternitate) cristinapetria cristinapetria Am nevoie de consiliere si indrumare in urmatoarea problema: In urma ca 2 saptamani mi s-a blocat contul de salariu in care mi s-au virat banii pentru perioada ... (vezi toată discuția)
Ridicare popririi pe contul de salariu (deblocare card pentru folosire bancomat) mihai000123 mihai000123 Am o problema cu privire la ridicarea popririi pe contul de salariu . Am primit adresa ridicare poprire de la executor in care scrie asa \\"va solicitam ... (vezi toată discuția)