Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Cum devin procuror criminalist?
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Cum devin procuror criminalist?

Buna seara,am 15 ani si as dori sa ma ajutati! Ce pasi si ce trebuie sa fac pe viitor sa devin procuror criminalist?De la cati ani pot sa merg sa vad procese?
bogdanbodea, utilizator
deci nu intelegi ce citesti :)
Concentreaza-te deocamdata pe scoala si mai ales, cum bine ti s-a spus mai sus, pe limba romana pentru ca este esentiala daca vrei o cariera in domeniul juridic.
Mai clar de atat.. nu pot sa-ti explic. Imi pare rau. Si eu consider ca e prematur sa te gandesti la asta. Nu ai de unde sa stii ca ai vocatie pentru meseria asta pana nu descoperi ce inseamna cu adevarat dreptul. Termina liceul. Urmeaza facultate de drept. In cadrul facultatii o sa descoperi tot mecanismul. O sa intelegi cum functioneaza justitia si o sa ai cunostinte juridice incat sa-ti dai seama daca in cadrul acestui sistem e locul tau si ce trebuie sa faci mai departe.
Eu chiar am înțeles și chiar m-ai ajutat foarte mult. Mulțumesc!!!!!!