Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Se pot folosi inregistrarile audio ca si proba?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Se pot folosi inregistrarile audio ca si proba?

Sotul meu a intrebat-o pe mama niste lucruri de acum 10 ani, lucruri in favoarea lui.
Banuiesc ca a si inregistrat-o ca dupa ce mama a vorbit el a inceput sa rada.
Suntem in proces de divort si luna viitoare mama e citata ca si martor.
Potrivit art. 341 Cpc, sunt, de asemenea, mijloace materiale de probă şi fotografiile, fotocopiile, filmele, discurile, benzile de înregistrare a sunetului, precum şi alte asemenea mijloace tehnice, dacă nu au fost obţinute prin încălcarea legii ori a bunelor moravuri.
Insa acestea trebuie propuse si incuviintate de instanta de judecata la termenul de probe. Audierea martorilor este o chestiune separata.
Nu stiu relevanta probelor, nu stiu nimic.
Avocat aveti?