Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Profesia de avocat poate fi exercitată doar de ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Profesia de avocat poate fi exercitată doar de membrii barourilor UNBR.

Profesia de avocat poate fi exercitată doar de către persoanele care deţin titlul de avocat dobândit în cadrul barourilor membre ale Uniunii Naţionale a Barourilor din România (UNBR), a stabilit Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie (ICCJ) printr-o decizie publicată recent în Monitorul Oficial.

Detalii : www.avocatnet.ro/content/art...

Decizia ICCJ nr. 15 din 21 septembrie 2015 : [ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic
Si care sunt?
bellabianca52 a scris:

Si care sunt?

????? ... care sunt, ce??? Barourile??
Da, care sunt acele barouri? cele infiintate in 2004 sau cele desfiintate?