Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratia 394- factura de la neplatitor de TVA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratia 394- factura de la neplatitor de TVA

Buna ziua,
Am un PFA plătitor de TVA si am primit o factură de la un furnizor neplatitor de TVA. Trebuie să o introduc în declaratia 394 ?
In declaratia 394 pentru luna martie sau trimestrul I 2016,o astfel de factura nu se introduce.