Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod caen impresariat artistic
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod caen impresariat artistic

Va rog mult sa ma sfatuiti in ce cod caen se incadreaza activitatea de impresariat artistic.Avem deja societate si vrem sa adaugam si aceasta activitate.
sa incerc sa fiu un pic mai explicita...fiul meu este compozitor....si vrea el sa impresarieze solistii pe care ii gaseste pentru melodiile lui...
multumesc anticipat
7490 Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.

Aceasta clasa include:
-activitati desfasurate de aagenti si agentii, in numele unor indivizi, implicand de obicei obtinerea de angajamente in filme, productii teatrale sau alte spectacole de divertisment...