Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... stagiu practic
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

stagiu practic

Doresc sa fac stagiu practic pentru functia de biolog, la unitatea medicala la care am un contract de munca pentru profesia de asistent medical.
Contractul de stagiu practic ca biolog poate fi anexa la contractul de munca pe care il am deja? sau trebuie alt contract?
multumesc
Potrivit Legii nr.335/2013, contractul de stagiu este un contract încheiat între angajator și stagiar, anexă la contractul individual de muncă.
Deci la contractul de munca pe care il am deja pot sa fac anexa pentru contractul de stagiu ca biolog?
multumesc