Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Neplata salariului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Neplata salariului

Buna ziua, am un contract de colaborare cu un SRL privind drepturile de autor. Pe data de 10 septembrie trebuia sa fiu renumerat cu suma de 9.000 de lei, insa am primit doar 4.500 cu obligatia ca saptamana trecuta sa ii primesc pe restul, acest lucru nematerializandu-se. Ce pot face in aceasta situatie?
In acest caz, neplata acelor drepturi poate face obiectul :
- unei actiuni in instanta
si/sau
- unei proceduri de mediere.