Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Va rog sa-mi comunicati daca cineva v-a deschide un ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Va rog sa-mi comunicati daca cineva v-a deschide un proces colectiv ...

Va rog sa-mi comunicati daca cineva v-a deschide un proces colectiv legat de majorarea punctului de pensie incepand cu luna septembrie 2020.
Daca urmariti emisunile tv in perioada de dupa aparitia in MO a OUG de modificare a legii pensiilor puteti afla.
OUG de modificare (numai dupa ce va aparea in MO) poate fi contestata la CC de catre Avocatul poporului si/ sau respinsa de catre parlament.