Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Card sanatate!! Si cardurile expirate cand vor fii ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Card sanatate!! Si cardurile expirate cand vor fii inlocuite, ...

Card sanatate!! Si cardurile expirate cand vor fii inlocuite, sau cat timp vor mai fii valabile????
Multumesc!
CNAS reaminteşte furnizorilor de servicii medicale aflaţi în contract cu casele de asigurări de sănătate, dar şi asiguraţilor, că termenul de valabilitate a cardurilor naționale de sănătate emise până la data de 31 iulie 2018 a fost prelungit de la 5 la 7 ani prin Hotărârea de Guvern nr. 458 din 28 iunie 2018.
[ link extern ]
Multumesc!!!!!