avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 642 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Card sanatate!! Si cardurile expirate cand vor fii ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Card sanatate!! Si cardurile expirate cand vor fii inlocuite, ...

Card sanatate!! Si cardurile expirate cand vor fii inlocuite, sau cat timp vor mai fii valabile????
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: personalRU , utilizator 10:08, 1 Octombrie 2020
CNAS reaminteşte furnizorilor de servicii medicale aflaţi în contract cu casele de asigurări de sănătate, dar şi asiguraţilor, că termenul de valabilitate a cardurilor naționale de sănătate emise până la data de 31 iulie 2018 a fost prelungit de la 5 la 7 ani prin Hotărârea de Guvern nr. 458 din 28 iunie 2018.
[ link extern ]
Multumesc!!!!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Card sănătate expirat martie 2019 ionela11 ionela11 Bună seara, Mi a expirat cardul de sanatate in martie anul acesta... Ce trebuie sa fac? Am citit ca valabilitatea cardurilor s a prelungit cu doi ani?... ... (vezi toată discuția)
Card european de sanatate laurenmay laurenmay Am o intrebare legata de cadrul legislativ ce sta la baza acordarii cardurilor europene de sanatate, atat din perspectiva romaneaca cat si europeana. Anume, ... (vezi toată discuția)