Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Casa de marcat si impozitul pe microintreprindere?
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Casa de marcat si impozitul pe microintreprindere?

Buna ziua!
Un s.c. a achizitionat o casa de marcat in luna decembrie a anului 2018 , tot atunci a fost pusa in functiune....
in trim IV 2020 la calcularea impozitului pe microintreprindere ar fi trebuit sa tin cont de cheltuiala cu casa de marcat ( dar nu am tinut!) la stabilirea impozitului fiindca societatea a inchis punctul de lucru , a predat memoria cu casei de marcat in data de 17.12.2020......deci la 31.12.2020 nu o mai aveam
este corect?!
sau
trebuia sa tin totusi cont de casa de marcat fiindca ,totusi, a utilizat-o in perioada decembrie 2018- 17.12.2020
multumesc frumos pentru ajutor!
george-neagu, moderator
Se poate deduce din impozitul micro pentru trimestrul T4/2020.
multumesc frumos!
o zi placuta !