avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 617 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara,doresc sa cumpar un apartament iar pretul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara,doresc sa cumpar un apartament iar pretul este in ...

Buna seara,doresc sa cumpar un apartament iar pretul este in euro.Plata se va face in lei,si intrebarea este: ce curs valutar se poate folosi?Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 22:42, 4 Mai 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
in lipsa unei alte intelegeri, de regula, bnr din ziua platii
Ultima modificare: Marți, 4 Mai 2021
gi-jane2, moderator
cursul va trebui specificat, fiindca si pretul trebuie sa fie stabilit precis. macar ca trebuie calculate corect taxele

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot folosi orice curs valutar doresc? ContSters110753 ContSters110753 Buna ziua !, Va rog sa ma ajutati , (care este legea exacta), cum este corect, daca emit facturi folosind cursul bancii mele, sau cel al BNR, este corect, ... (vezi toată discuția)
"pretul chiriei este de 200 euro, echivalentul lor in lei" LaviniaVil LaviniaVil Buna, As vrea sa stiu daca exista un act normativ care sa prevada clar daca echivalentul in lei al pretului unui contract inseamna echivalentul la cursul ... (vezi toată discuția)
Impozitul si onorariul la notar pentru vanzare apartament xmihai xmihai Buna ziua, Am urmatoarea intrebare... Taxele si impozitele calculate in valuta se platesc la Finante la cursul BNR din ziua respectiva sau la cursul ... (vezi toată discuția)