avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 505 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Inregistrari in registrul de incasari si plati ( PFA)
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Inregistrari in registrul de incasari si plati ( PFA)

Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti daca inregistrez in registrul de incasari si plati ( PFA) si sumele pe care le-am retras din cele primite prin banca conf. OUG 30 /2020 si OUG 132/2020 .Cu speranta ca-mi veti raspunde, va multumesc anticipat si va doresc succes in activitate.
Ultima modificare: Sâmbătă, 15 Mai 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Melania Victoria Albu , utilizator 19:12, 16 Mai 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu.
Va multumesc pentru raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie pfa conf oug 132 jonny_6 jonny_6 Profesionistii care nu au beneficiat de indemnizatia de ajutor din starea de urgenta conf art XV din OUG 30/2020 , au dreptul sa solicite indemnizatie conf OUG ... (vezi toată discuția)
Depuneri documente catre ajofm-oug 32/31.03.2020 Vilcu Gina Vilcu Gina Buna ziua .Revin,cu noi intrebari in lumina aparitiei OUG 32/2020,care vine in completarea si modificarea OUG.30/2020.La anexa nr.2,respectiv cererea ... (vezi toată discuția)
Pfa inregistrare finante Robert Daniel Csaszar Robert Daniel Csaszar Buna ziua, am o intrebare in legatura cu inregistrarea la finante ca pfa. Saptamana asta Luni am primit certificatul de la Registrul Comertului si as vrea ... (vezi toată discuția)