Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara! Pot solicita companiei in care lucrez, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara! Pot solicita companiei in care lucrez, sa-mi transmita ...

Buna seara!

Pot solicita companiei in care lucrez, sa-mi transmita o organigrama? Am dreptul, in calitate de angajat, sa stiu cine imi e superior/coleg prin organigrama? Exista vreo lege, prin care organigrama ar trebuie sa fie afisata undeva, din care sa reiasa cate posturi sunt in fiecare departament? Ma gandesc ca din moment ce nu o afiseaza, denota lipsa de transparenta.
Nu exista lege aplicabila sectorului privat, prin care organigrama ar trebuie sa fie afisata undeva si din care sa reiasa cate posturi sunt in fiecare departament
Si atunci eu cum aflu cati superiori directi am? Ii cred pe cuvant pe toti?
Cornel Vasile, Consilier juridic
Puteti depune o solicitare scrisa si vedeti ce raspuns primiti.

Obs.
Nu mai citati raspunsurile primite. Apasati direct RASPUNDE.
Va multumesc! Nu vedeam butonul de "raspunde". Am crezut ca sunt eu "defecta".