Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua! Am un nepot care s-a trecut de pe numele de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua! Am un nepot care s-a trecut de pe numele de familie ...

Buna ziua! Am un nepot care s-a trecut de pe numele de familie al tatalui pe numele de familie al mamei, cu trei ani inainte de a deceda tatal lui. In certificatul de nastere este recunoscut de tata. I-a purtat numele pana la varsta de 18 ani. Intrebarea mea este. Il mosteneste dupa deces? Este singurul copil, iar parintii sunt divortati de mult. In speranta unui raspuns,, multumesc anticipat''.
Buna ziua,
EVIDENT, D A! Il mosteneste!
Multumesc frumos pentru raspuns.