Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Sporul de vechime se inmulteste cu punctajul? Sau se ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Sporul de vechime se inmulteste cu punctajul? Sau se ia in calcul ...

Sporul de vechime se inmulteste cu punctajul? Sau se ia in calcul doar la calculul salariului?
Sporul de vechime nu se inmulteste cu punctajul, ci se ia in calculul acestuia.

La calcul punctajului lunar se ia in considerare câștigul salarial brut.

Salariul cuprinde salariul de bază, indemnizaţiile, sporurile, precum şi alte adaosuri.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc frumos!