avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Produse identice vandute la preturi diferite in ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Produse identice vandute la preturi diferite in acelasi magazin

Buna ziua!

Am voie (legal, nu moral) sa vand intr-un magazin online, un produs identic, dar cu alt titlu, cu alte poze (reale), alta descriere, cu preturi diferite?

Exemplu: incarcator compatibil huawei - 20 lei
incarcator compatibil samsung - 30 lei
(produsul fiind unul si acelasi)

Multumesc anticipat
Ultima modificare: Sâmbătă, 16 Octombrie 2021
kodove, utilizator
Cel mai recent răspuns: kodove , utilizator 22:59, 16 Octombrie 2021
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, exista vreo lege care sa previna reclama online mincinoasa? ... ioalio ioalio Buna ziua, Exista vreo lege care sa previna reclama online mincinoasa? Aveam deschisa o pagina si mi-a aparut un banner reclama la produse gen suplimente ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. este legală comercializarea unui produs cu pret diferit ... Mariusg7 Mariusg7 Buna ziua. Este legală comercializarea unui produs cu pret diferit în online fata de magazin fizic? Exista vreo reglementare în sensul asta? (vezi toată discuția)
Problema contract intenet. Danutsz Danutsz Salut! Pe data de 11/10/2010 am facut un abonament contractual cu serviciul de internet prin modem portabil pe 24 luni. Problema este ca traficul imi este ... (vezi toată discuția)