avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Contract Comodat Sediu Social SRL - Apartament cu 2 ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Contract Comodat Sediu Social SRL - Apartament cu 2 proprietari. Cum procedez? Model Contract

Am nevoie sa fac un contract de comodat ca sa pot infinta un SRL.
Apartamentul are 2 proprietari.
Exista un model de contract specific sau pur si simplu mai adaug un rand cu inca un proprietar?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 11:14, 14 Ianuarie 2022
Faceti cum credeti nu exists modele obligatorii

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de comodat pentru un spatiu inchiriat ASKIM3GET ASKIM3GET Buna dimineata Detin un spatiu comercial inchiriat unde am un magazin alimentar si vreau sa-i schimb profilul intr-un fel de bar cu terasa. Totodata as vrea ... (vezi toată discuția)
Sediu social bob02008 bob02008 Buna ziua, as vrea sa deschid un SRL-D cu doi asociati. eu cu un prieten. iar sediul as vrea sa-l fac la prietenul meu. Dar el este din alt Judet. Ce acte imi ... (vezi toată discuția)
Contract de comodat sau inchiriere madalinap80 madalinap80 Buna ziua O pers juridica are in folosinta, cu un contract de comodat, de la o pers fizica, un spatiu comercial. Pers juridica doreste sa dea o parte din ... (vezi toată discuția)