avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 759 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Am înregistrat un dosar pentru executare silită la ...
Discuție deschisă în Executare silită

Am înregistrat un dosar pentru executare silită la un executor, ...

Am înregistrat un dosar pentru executare silită la un executor, încă din luna Septembrie 2021.
Care sunt etapele pana la intrarea in posesie a sumei?
Cel mai recent răspuns: Madalina Pascu , Avocat 17:29, 18 Ianuarie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Luati legatura cu executorul so cereti sa va comunice stadiul dosarului. Primii pasi sunt obtinerea incuviintarii executarii silite, somarea debitorului si apoi demersuri pentru aflarea patrimoniului acestuia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita Marta Tot Marta Tot Pe data de 8 august a.c s-a solutionat cererea de executare silita. Pe internet se mentioneaza urmatoarele : Complet X, Tip solutie - Incheiere, Solutia pe ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli judiciare rrocambole rrocambole A l-a dat in judecata pe B, a pierdut procesul si a fost obligat sa achite cheltuielile de judecata. A facut recurs care a fost respins. A nu a avut intentia ... (vezi toată discuția)
Executare silita ciobi2016 ciobi2016 Buna ziua, Care este primul act de executare efectuat de un executor judecatoresc? (lege, articol). Solicitarea incuviintarii executarii silite poate fi ... (vezi toată discuția)