avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 817 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Șomaj după facultate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Șomaj după facultate

Daca îmi dau demisia de la locul de munca cu o lună înainte să termin facultatea,primesc ajutor de șomaj din momentul in care termin facultatea?
Cel mai recent răspuns: Madalin196 , utilizator 17:47, 23 Februarie 2022
In opinia mea, beneficiati de somaj.
Multumesc

Cornel Vasile a scris:

In opinia mea, beneficiati de somaj.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cat ar trebui sa primeasca un proaspat absolvent de facultate la somaj si cat timp? anybbhbhbh anybbhbhbh Pe timpul facultatii in primul an am lucrat la o firma doua luni cu carte de munca dupa care mi/am dat demisia si pana la terminarea facultatii nu am mai ... (vezi toată discuția)
Somaj absolvent facultate! colormyth colormyth Buna ziua, As dori sa va intreb urmatorul lucru: Este posibil sa beneficiez de acest ajutor de somaj in cazul in care acum am terminat facultatea si nu imi ... (vezi toată discuția)
Daca termin facultatea si nu ma angajez beneficiez de somaj? dragalasha_mititika dragalasha_mititika Termin acum facultatea si stiu din experienta anterioara de la liceu ca m-am inscris la somaj dar nu l-au dat pt ca am intrat la facultate. Acum ca termin si ... (vezi toată discuția)