Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua, am imprumutat acum 3 luni 2.000 de euro ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua, am imprumutat acum 3 luni 2.000 de euro unei persoane, as ...

Buna ziua, am imprumutat acum 3 luni 2.000 de euro unei persoane...as vrea sa stiu daca exista o lege sau ceva sa ma ajute sa mi recuperez banii, as avea probe video si conversatii!Multumesc
Nu merge cu probe video...Dacă nu aveti.un contract de.imprumut facut la notar,o hartie de mana,o^ ixiva",dovada unui transfer bancar adio...Mergeti la avocat daca vreti sa recuperatii bănuții o sa trebuiască sa si cheltuiti cevs...
Buna ziua!
Exista posibilitati pentru recuperarea banilor, insa va trebui sa dovediti sumele date si titlul cu care i-ati dat.
Din acele conversatii reiese ca acei bani erau cu titlu de imprumut? Ati discutat despre un termen pana la care trebuia sa vi-i returneze?
Avocat Iofcea Maria-Cristina, Avocat