avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 590 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Cineva a cumparat un teren si a construit legal o ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Cineva a cumparat un teren si a construit legal o casa. Este ...

Cineva a cumparat un teren si a construit legal o casa. Este posibil ca aceasta casa sa nu fie inca intabulata ( dupa 7 ani de la constructie )? Care ar fi repecursiunile si cum se face intabularea? Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Florina02 , utilizator 14:37, 21 Iunie 2022
Multumesc mult, d-na avocat. O zi frumoasa.
Ultima modificare: Marți, 21 Iunie 2022
Florina02, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune Costel Badiu Costel Badiu Buna seara , as ruga pe cineva care are idee la urm: mea intrebare: Tatăl meu a construit o casa pe terenul părinților lui ( bunicii mei) . Constructia ... (vezi toată discuția)
Se poate face intabulare, doar cu titlu de proprietate? Marica_sz Marica_sz Buna ziua, Sunt mostenitorul unei case si teren intr-un sat din Salaj. Strabunicii mei au act de donatie din 1942, conform caruia au dobandit ... (vezi toată discuția)
Mostenirea casei construita de parinti, ambii decedati, cadastru si intabulare casavie casavie Va rog foarte mult sa ma ajutati cu un raspuns! Tatal meu si mama mea au construit casa in care am crescut in 1959-1961. Mama mea a murit in 1994. Tatal ... (vezi toată discuția)