Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Cineva a cumparat un teren si a construit legal o ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Cineva a cumparat un teren si a construit legal o casa. Este ...

Cineva a cumparat un teren si a construit legal o casa. Este posibil ca aceasta casa sa nu fie inca intabulata ( dupa 7 ani de la constructie )? Care ar fi repecursiunile si cum se face intabularea? Multumesc anticipat.
Multumesc mult, d-na avocat. O zi frumoasa.
Florina02, utilizator