avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Activitate AdrianaMorosan

Activitate AdrianaMorosan

Am facut o contestatie la decizia ANRP si am cerut corectarea deciziei si cheltuielile de judecata. s-a facut o corectare a deciziei, dar nu am primit cheltuielile de judecata (respectiv onorariu avocat) in intregime exista vreo explicatie.
Multumesc
Am primit de la ANRP decizia de compensare pt teren 500 mp
Cum pot afla modul de calcul conform grilei notariale din 2013
Mi se pare subevaluat
Multumesc
blocul are 125 ap cu 1, 2, 3, 4 camere nu e legal sa dea toti 500 lei se tine seama de modul de calcul al cotei la întreținere pentru factura cea mai mare
Mulțumesc asta am făcut si eu. O adresa către comitet cu argumentele respective
Dacă în Statutul Asociației s-a stabilit calculul majorării fondului de rulment astfel:
- în funcție de numărul de persoane înregistrate în cartea de imobil şi
- de cota-parte de proprietate indiviză din proprietatea comună
iar in ad. Gen. se propune 500 lei de ap. poate Comitetul Executiv să hotărască calculul conform normelor?
Toti prop avem un fond de rulment. Cum să dea 500 lei fiecare ap. adică o garsonieră cu o pers. ca un ap cu 4 cam. si cu 4 pers. Trebuie respectat cuantumul stabilit prin reglementarile în vigoare.
Are dreptul Ad. Gen. a Prop. să stabilească afară de majorarea fondului de rulment și cuantumul fiecarui ap. de 500 lei la fond? Adică să nu se respecte normele de calcul pe proprietar (nr. pers. cota indiviză......)
Ce se poate face.
ANRP imi cere o declaratie pe propria raspundere din care să reiasa daca în urma deposedării de terenul revendicat s-a reconstituit dreptul de proprietate.
Dacă nu s-a reconstituit trebuie să mai iau de undeva o dovadă?
deci trebuie facut control financiar contabil pt acea perioadă
Pe 30 noiembrie 2020 cenzorul care și-a dat demisia din motivele: nu are pregătire de specialitate si are probleme familiale.
Deci Presedintele a avizat contractul de mandat fără să-i ceară dovada studii și cazierul
Inițial în ședința din 2016 cănd a fost votată a declarat că are și a fost susținută de administrator.