Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara, pe un titlu de plata ANRP cu mai multi ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara, pe un titlu de plata ANRP cu mai multi beneficiari ...

Buna seara, pe un titlu de plata ANRP cu mai multi beneficiari (4) cum se prosedeaza daca unul dintre beneficiari decedeaza. Urmasul face succesiunea si transmite datele la ANRP pentru un alt titlu?
Nu se emite alt titlu de plată. După ce se dezbate succesiunea, se depune la ANRP dovada calității de moștenitor.