Forum AvocatNet Italia Carti de identitate, acte de stare ... Certificat medical prenuptial
Discuție deschisă în Carti de identitate, acte de stare civila, pasapoarte, vize

Certificat medical prenuptial

Noi vrem sa facem cununia civila la ambasada romana de la roma , dar nu stiu cum sa fac rost de certificatele prenuptiale. Mi sa zis ca pot sa le iau din românia, dar nu stiu daca reusesc sa ajunga in cele 4 zile exacte... Si ca sa le iau de aici nici atat deoarece le vor in limba romana , si ca sa le traduc durează o săptămână la traducător.
Nu durează o săptămână la traducător, la urgenta pot fi gata și intr-o zi.