avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 265 soluții astăzi
Forum Activitate paulyaren

Activitate paulyaren

buna ziua,as vrea sa ma inscriu pentru sesiunea de toamna la examen pentru traducator autorizat limba turca.va rog,stie cineva care au fost subiectele in anii trecuti pentru juridic?multumesc anticipat.de asemenea stie cineva trebuie sa dai examen separat pentru roman-turc si turc- roman sau este de ajuns unul singur?
Răspuns la discuția disputa asupra unei marci
va multumesc pentru amabilitatea raspunsului dvs. si va rog sa binevoiti a-mi raspunde la inca o intrebare: marca in speta este destul de cunoscuta ,dar nefiind inregistrata si eu avand intentii ferme de a produce acel produs ce parere aveti,am vreo sansa sa le interzic vanzarea ?daca arfi vorba de o vanzare de ce suma credeti ca arfi vorba avind in vedere ca la ora actuala rulajul este de aprox. 400 tone lunar. de asemenea as dori sa stiu daca ma puteti consilia pe aceasta tema si care ar fi pretentiile dvs. financiare?
buna ziua,as dori un sfat in legatura cu o marca.am inregistrat o marca deja existenta pe piata dar care nu era inregistrata nici in romania ,nici in tara de origine ,nici la madrid.ce sanse de reusita credeti ca as avea intr-o disputa cu dansii avand in vedere ca am urmat toti pasii legali si nu am fost in nici o relatie comerciala sau de alta natura cu cei care comercializau produsul?