avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 661 soluții astăzi
Forum Activitate iulia_ms

Activitate iulia_ms

Răspuns la discuția Admitere Barou 2009
E jale... :(( Am tot auzit ceva de o alta admitere in februarie, stie cineva ceva despre asta?
Răspuns la discuția Admitere Barou 2009
As vrea si eu sa dorm suficient, dar nu-mi iese.....Vad ca m-am obisnuit repede sa dorm 3 ore pe noapte si sa ma trezesc inainte sa sune alarma :D. Am in fata ochilor casuta alba cu 'admis' si pe cea neagra cu 'respins', prietenele mele pana la aflarea rezultatelor. Poate se misca si ei mai repee, 2 saptamani mi se pare un timp muuuult prea lung pentru nervisorii mei greu incercati...
Răspuns la discuția Admitere Barou 2009
Si eu am niste emotii crunte....Mult mai mari decat la alte materii care mi-au placut mai putin. O fi de la faptul ca, daca pana acum ma simt cat de cat ok, asta o sa fie cel decisiv......Imi crestea pulsul cand intra nenea cu subiectele, dar in seara asta vad ca nu-l mai asteapta pe nenea....#-o
Răspuns la discuția Admitere Barou 2009
Asa e, ai dreptate. Daca as lua-o in serios, m-as duce la gara sa-mi iau bilet de tren pt iasi, directia socola. Eu una ma mai amuz dupa saptamana asta de cosmar :P.
Răspuns la discuția Admitere Barou 2009
Om fi noi cu totii stresati, dar asta nu e un motiv sa lasam tzopismul sa preia controlul.
Răspuns la discuția Admitere Barou 2009
Reta, ai crescut in spatele blocului si de acolo limbajul? Esti agresiva pt ca nu esti sigura ca iei?:) Chill, mai e si la anul. Daca invatai,te durea-n cot de altii. Vezi ca iti transpira ciuda prin toti porii, e ATAT de evident. Nu pacalesti pe nimeni negand. Si ca sa citez un coleg, vezi-ti de ciorba ta sau macar exprima-ti parerile vorbind altfel cu colegii de pe aici.
Răspuns la discuția Admitere Barou 2009
Eu m-am trezit la 5 ca sa repet si constat ca-s cam varza!!! #-o, ce am invatat acum 3 saptamani nu mai e la fel de clar. E stresanta numaratoarea inversa, zboara timpul ca niciodata. X-(
Timpul asta atat de scurt a faultat toata increderea care trebuia sa existe inaintea examenului. Ma apuca nervii;as bate pe cineva, da' nu stiu pe care din ei.
Răspuns la discuția Admitere Barou 2009
Eu sunt tot in Titulescu.
Răspuns la discuția Admitere Barou 2009
Cum sunt subiectele, mai exact? Aceleasi subiecte unice pe tara pt toate barourile, subiecte pt fiecare barou in parte, altfel? Sa ma lamureasca si pe mine cineva, va rog. Nu mi-e foarte clar.
Răspuns la discuția Admitere Barou 2009
Anyway, parerea mea e ca n-ar trebui sa ne intoarcem unul impotriva altuia aici, suntem toti in aceeasi oala si daca ar fi sa relationam intr-un anumit fel, ala ar trebui sa se bazeze pe ajutor si sprijin reciproc, nu pe acuze si pe ierarhii de superioritate. Ca ala a zis, ca io sunt mai cumva. Bazele principale ale metodelor de copiat se stiu. Poate n-ar trebui(in caz ca se uita) sa le dam si alte idei despre cum se face si cam atat. Motivele pentru care examenul are loc in conditii tot mai stresante de la an la an, e altul decat ceea ce au vorbit cei de pe forum despre copiat, credeti-ma. S-a schimbat decanul si regulile jocului odata cu el.Asa ca, let's stick together.