avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1090 soluții astăzi
Forum Activitate mid72

Activitate mid72

Răspuns la discuția mostenire dupa 10 ani
multumesc mult de precizari! mult succes in continuare!
Răspuns la discuția mostenire dupa 10 ani
waw, dupa 30 de ani???? pai propietarul meu are deja 92 de ani, dupa inca 30.... oare nu se intreaba nimeni de ce proprietarul ap are o suta de ani?????
Răspuns la discuția mostenire dupa 10 ani
A FOST VECIN CU PARINTII MEI, IL CUNOSTEAM PE DEFUNCT, IAR AP ERA GOL, TATAL MEU AVEA GRIJA DE EL. AM VB CU UNUL DIN FRATI SI MI-A DAT VOIE SA STAU IN EL PLATIND O SUMA MODICA, EI NU AU MAI VENIT SA IA CHIRIA, EU AM PUS TERMOPANE, AM PUS USA NOUA, L-AM IZOLAT TERMIC...IMI PLATESC DATORIILE PE NUMELE DEFUNCTULUI, INCLUSIV IMPOZITUL
Răspuns la discuția mostenire dupa 10 ani
NU AM NICI UN FEL DE CONTRACT SCRIS CU FRATII DEFUNCTULUI. IAR PE EI NU I-A MAI INTERESAT DE CHIRIE DE MAI BINE DE UN AN. MULTUMESC MULT PENTRU INFORMATII SI AJUTOR!
Răspuns la discuția mostenire dupa 10 ani
DECI NU E VALABILA CHESTIA CU PLATITUL IMPOZITULUI PE NUMELE MEU, NU AM NICI UN FEL DE AVANTAJ DIN ASTA?
Răspuns la discuția mostenire dupa 10 ani
defunctul nu are nici copii nu a avut nici sotie. ma gandeam ca daca nu s-a dezbatut succesiunea este vreo lege care ap trece in proprietatea statului dupa nu stiu cat timp. apoi eu stiam ca daca platesc impozitul cu numele meu timp de 3 ani.... as avea o sansa. multumesc
Locuiesc cu chirie intr-un ap al carui proprietar a murit in urma cu 10 ani. Platesc chiria fratilor lui. Vine acasa curentul pe numele lui, de la fisc tot pe numele lui (decedatului) si totul e pe numele lui. Ce inseamna asta? Ca nu s-a facut succesiunea? Daca nu s-a facut, eu am vreo sansa sa cumpart apartamentul, sau ce pot face ca sa am acces la el, sa il cumpar.. ceva, sa intru in proprietatea lui. Locuiesc in el de 3 ani. Mltumesc!