avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1975 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters100772

Activitate ContSters100772

Micnea, ai uitat sa spui de sutele(sau chiar miile) de dosarele aflate pe rol la executorii judecatoresti , prin care EOS solicita executarea silita a debitoriile marilor banci.A, ca in multe debitorii sunt insolvabili, asta e altceva.
Lucrez cu executorii judecatoresti si aproape toti au dosare EOS in lucru.
Micnea, nu cumva ai plecat ca expira perioada pt. care a fost incheiat contractul de munca , iar tu nu ti-ai facut target-ul ??:P
Mai gandeste-te....

Anyway, nu este fair sa" dai din casa", oriunde ai lucra.Nu e frumos, nu e profi.Nu ti-a placut, pleci.Ai castigat experienta si gata.
Probabil te asteptai sa curga banul din comision, imediat, asa-i ??:strong:
Asta vroiam si eu sa spun.
Toti incearca sa fenteze: s-au bucurat, au tremurat sa ia banii in mana, sa-i cheltuie, de multe ori pe prostii si fudulie (am un vecin nevoias la tara care si-a luat, cu credit de nevoi personale,o plasma de 102 cm, are 6 copii, traieste din alocatia lor, bea de rupe, etc) si acum se fac ca ploua.
Din punctul meu de vedere este inselaciune, atita timp cat nici nu mai vrei sa auzi de returnarea banilor, invocand saracia, criza si altele.Pacat ca legislatia penala nu prevede o atare probabilitate (ma rog, conditiile penale pentru inselaciune sunt altele).
Platiti-va datoriile !! Asa e fair, asa e normal.Cand nu mai puteti plati, intelegeti-va cu banca, cu recuperatorii, reesalonati.
Va mai spun un lucru : criza va trece, se vor relansa creditele, veti dori sa faceti alte credite pt. ca veti avea loc de munca si, pina nu achiati restantele, cu tot cu penalitati, nu veti vedea alti bani, fiind debitori.
Ganditi un pic mai amplu, nu de la o zi la alta ........