avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 865 soluții astăzi
Forum Activitate StefanMarian

Activitate StefanMarian

Răspuns la discuția Talharie
Prejudiciul nu a existat deoarece "prietenul" a aruncat geanta fara sa ia nimic din ea. Am aparator ales
Răspuns la discuția Talharie
ok ok nu a zis nimeni asta dar a fost o izbucnire de nervii nici nu stiu cum sa ii zic, chiar este necesar inchisoarea? Vreau sa zic ca eu la politie nu am nici o amenda nimic, nu am mai fost condamnat nimic. De 2 ani de cand sa intamplat toata treaba evit sa mai ies si cu prietenii pt ca chiar nu vreau sa ajung la inchisoare.
Răspuns la discuția Talharie
Nu era femeie si nici alcol nu consumasem. Pedeapsa minima este de 7 ani nu?
Răspuns la discuția Talharie
Chiar nu se ia in considerare faptul ca atunci am trecut printr-o perioada grea, adica mi-a murit un parinte si altu era in spital in stare grava?

Discuție Talharie
Acum 2 ani de zile datorita ca ma trecut printr-o perioada mai grea am comis o "talharie" as vrea sa stiu si eu daca risc sa fac inchisoare sau pot scapa doar cu suspendare. Mentionez ca am mai fost cu un baiat el avea 17 ani eu 18 eu nu am avut in cap sa comitem fapta, eu m-am luat la bataie cu "partea vatamata" si colegul meu a smuls geanta din mana si a fugit, toata treaba este ca pe mine m-a pus invinuit si pe el complice