avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 902 soluții astăzi
Forum Activitate ctin_dan

Activitate ctin_dan

dar ca sa fie declarat nul pv ce ar trebui sa fac
pai m-a lovit dar nu mi-a ramas nici un semn nimic a fost un singur pumn in gura dar nu foarte tare pentru ca apoi a intervenit un subinspector si l-a trimis la masina pe acest agent sef si martorul e de al lor dar am si eu martor ca mai eram cu un prieten ca eu am intervenit intre cei doi pentru ca acest agent sef tragea de prietenul meu sa-l urce in masina si-am intervenit i-am zis sa nu mai traga asa de el am avut o mica cearta si m-a lovit dupa care sefu lui l-a trimis l masina si atunci i-am adresat injurii dar nu multe vreo 2-3 si apoi ne-am urcat in masina si-am mers la sectie unde am fost amendati amandoi cu cate 200 de lei
Am primit aceasta amenda si as vrea sa o contest deoarece injuriile le-am adresat dupa ce domnul agent sef m-a lovit cu pumnul in gura.
Procesul verbal nu l-am semnat dar aveau dansii un martor care era cu ei in masina deoarece afara era foarte tarziu si nu mai era nimeni in zona.
Amenda este de 200 lei ce sanse am sa castig procesul si ce pasi trebuie sa urmez pentru a o putea contesta.
Si cum ar trebui sa procedez in cazul domnului agent sef care m-a lovit pentru a se lua masurile necesare.
Va multumesc anticipat si astept indrumarile dumneavoastra cu incredere pentru a ma ajuta sa contest aceasta amenda.