avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Activitate vasi49

Activitate vasi49

Am cumparat o locuinta in 1997 ,prin legea 112/1995.
Am achitat integral ,dar n am solicitat anularea de instrainare cand s au implinit 10 ani.
Ce trebuie sa fac ,ce acte sau cerere trebuie sa intocmesc si unde sa merg??
Sunt din Bucuresti.
Multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Pasi de urmat
Multumesc f. mult,seara linistita.
Discuție Pasi de urmat
Am o afacere si doresc achizionarea unui spatiu vecin ,dar care este spatiu de locuit...intre noi se afla o usa ,momentan blocata ,dar vizibila pe cadastru...vreau sa mi extind afacerea ,deblocand aceasta usa si modificandui dimensiunile.
Va multumesc .
Răspuns la discuția Inchidere SRL
Multumesc frumos D-le Neagu si la multi ani pentru ziua de azi .
Discuție Inchidere SRL
Am un Srl care functioneaza din 1993,cu obiect de activitate principal...alimentatie publica ..si cu foarte multe alte obiecte secundare.
Doresc sa -l inchid ,care este procedura legala??
Pot sa vand casa de marcat???pot sa vand firma??
Va multumesc mult.
Răspuns la discuția Vanzare o parte din casa
Proprietatea este a mea si a sotului...
Este vorba de schita cadastrala de la cumparare sau trebuie sa iau de la cadastru???
Va multumesc pentru raspunsuri.
As dori sa stiu cum se procedeaza in vanzarea unei parti din casa...documente ...cateva informatii utile.
Va multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Documente plastificate
Va multumesc f. mult,am avut diverse ocazii in care mi s a spus ca numai sunt valabile si efectiv n am avut raspuns...exista o norma legala in acest sens???
Am facut-o in urma cu ceva ani,cred ca 10.
Buna seara,
Cu ani in urma era la moda introducerea actelor,gen,certificat de nastere,de casatorie ,act de vanzare cumparare apartament,etc.intr-un plastic si vidarea lor,acum trebuiesc scoase altele noi...numai sunt valabile.
Va rog ,daca se poate, ce ar trebui sa fac ,sa intru in posesia unor duplicate,unde sa ma adresez???
Va multumesc frumos si o seara frumoasa.
Buna seara, D-le Inspector Boian...ati avut dreptate,i am depistat ,erau fosti angajati ,care nu predasera legitimatiile....