avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 441 soluții astăzi
Forum Activitate albulescu_ovidiu

Activitate albulescu_ovidiu

Răspuns la discuția Dosar Penal ? Amenda Penala ?
As mai dori sa stiu dupa ce pleacasa dosarul de la sectia de politie adica de la subinspector incotro se duce , la procuror care se afla unde pentru ca cei de la sectia de politie nau vrut sami spuna nimica si ca imi va veni rezultatul prin posta si il astept de ceva vreme circa 4 luni . As dori sa ma interesez de dosar daca va fi dosar penal sau amenda penala(amenda administrativa) ? . reamintesc ca permisul si dosarul mi sa facut pt numere rosi si asigurare expirata fara alt timp de acident sau doar pt asta . Un raspuns daca se paote sa stiu unde sa ma adresez ca sa gasesc dosarul . ms mult cu stima si respect
Buna Ziua as dori si io un pic de ajutor am o problema cu permisul auto . Acu 3 luni am condus cu numerele rosi expirate si asigurarea la fel , mau prins cei de la sectia 4 si miau luat permisul si mia dat o dovata pt a putea circula 15 zile , nam avut nici un acident , sau alte penalizari daca pot zice asa doar ca am avut nr provizori cele rosi si asigurarea expirata de circa 8-9 zile , si as dori sa stiu daca se da dosar penal pt astfel de infractiune daca pot zice asa sau cum aflu daca am , de la subinspector am inteles ca dosarul meu a plecat spre procuror dar nu vrea sa mi se spuna numele acestuia si ca imi va veni prin posta rezultatul anchetei , din cate mam interesat dosarul dupa ce pleaca de la subinspector ajunge la Prefectura la un procuror si as dori cum pot afla numele lui daca am nr dosarului dar nam numele procurorului ? Daca ma poate ajuta cineva cu o sugestie o indrumare sau daca ar trebui sa apelez la un avocat... ms mult cu stima