avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1083 soluții astăzi
Forum Activitate anam86

Activitate anam86

Răspuns la discuția Intrebare legata tot de banca
Multumesc frumos pentru raspuns. Am crezut si eu la fel dar doamna in cauza a fost atat de.... scarboasa... ca alt cuvant nu-mi vine... ca am vrut sa verific.
Buna ziua,
Am o intrebare la dvs. legata tot de un credit. In luna Februarie am ramas fara loc de munca si nu am reusit sa ma reangajez pana in momentul de fata.
Problema apare cu un card la BRD. Am intarziat cu plata aproximativ 40 zile, si normal ca am vorbit cu cineva de la iei si am incercat sa explic ca voi putea achita datoria in data de 6 Octombrie, dar mi s-a raspuns ca este mult prea tarziu si ca vor trimite dosarul la executor. Am incercat sa-i explic doamnei in cauza ca nu am un venit stabil, doar ce colaborari mai prind si nu mi se garanteaza o data a platii.
Suma datorata este de 300 lei. Mai am si alte credite la care intarzii dar cei cu care vorbesc inteleg, si atata timp cat fac plati cat de cat regulat, nu ma ameninta cu executorul, cu toate ca sumele sunt mai mari.
In cazul acesta, daca ei trimit dosarul la executor azi dar eu fac plata Marti sau Miercuri, ce se poate intampla?

Va multumesc frumos.