avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Activitate Adi. P

Activitate Adi. P

am postat mai sus ce s-a intamplat azi , ce a zis cel care ne a audiat. multumesc
am fost la declaratii si s-a cam clarificat treaba in sensul ca ne am mentinut aceleasi declaratii cu specificatia ca nu vroiam sa parasim locul cu pricina si ca vroiam sa anuntam oraganele de politie.Politistu care m-a audiat mi a zis ca eu nu am implicatie deoarece eu in declaratie am scris ca , cautam semnal pt anunta organele in legatura cu masina aceea.
art 81 c pen sau 18 c pen pt ca la 81 zice ceva de avertisment
deci am cam sfeclit-o :((
tocmai in declaratie am scris ca eram cu prietenu cu masina lui, fapta bineinteles ca am regretat-o si imi vine sa il omor pe prietenu asta al meu. Dar totusi mai am o singura intrebare, daca nu se stie a cui e masina ? nu exista o plangere in acest caz din partea nimanui ? , pur si simplu era o paragina mai rau decat alea de la remat. Am vorbit cu un avocat care il cunoastem si o sa mearga cu noi.multam
cand zic ca nu era cu intentie ma refeream ca nu ne am dus expres pentru masina aia.si am uitat sa zic stergatoarele nu erau prinse era desfacute de pe masina aceea. Nu avem antecedente niciunul din noi e prima data cand mi se intampla asa ceva si tocmai de aia sunt asa speriat mai ales ca eu nu mam atins de nimic, treaba este ca nu eram in masina aceea eram prin zona eu incercam sa caut semnal la telefon deoarece nu este semnal in zona. multumesc pt raspunsuri
Buna ziua, am decis sa postez si eu o intamplare a mea prosteasca, in cateva cuvinte si daca este cineva amabil sa imi dea un raspuns .
Intr-o miercuri seara din luna septembrie intro discutie cu un prieten de al meu la telefon am hotarat sa plecam la severin, eu sunt din gorj., apoi urmand sa ne ducem la herculane sa facem o baie la strand. Drumul cel mai scurt este undeva prin muntii Godeanu si am decis sa plecam pe acolo. Pe drumul de munte aproape de statiunea herculane am vazut in fata o masina pe dreapta arata foarte rau era lovita, si am decis sa oprim sa vedem ce s-a intamplat. Cand am coborat din masina am ajuns la concluzia ca era o masina parasita fara nimic in ea fara roti geamuri sparte...undeva in marginea drumului. Prietenul meu dintr-o prostie a luat bratele de stergatoare si o grila de plastic care mai era si sparta, timp in care a aparut politia. si ne au condus la sectie pentru declaratii, ma gandesc ca este vorba de un furt fara intentie.Le am explicat politistilor ca noi trebuia sa ajungem in cu totu alt loc adica in severin dar am oprit crezand ca e un accident. Prietenu a recunoscut ca a luat stergatoarele. Pe data de 1.10.2009 ne-au venit citatii de la politia Herculane fara sa fie specificate in acestea Calitatea sau Cauza in care suntem citati.Cel putin eu pt ca stiu ca eu nu facusem nimic. Mi-e cam frica pt ca pe citatie scrie undeva in antet Dosar Penal nr...../p/2009. Ce pot sa fac in acest caz ?ce pedeapsa putem sa primim sau cel putin eu care nu prea am avut de a face cu ce facea el, pt ca eram cu masina lui si nu puteam sal oblig sa plecam de acolo sau ceva de genu.Multumesc , sper sa fi fost pe intelesu dumneavoastra.