avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1239 soluții astăzi
Forum Activitate thedogalexander

Activitate thedogalexander

Răspuns la discuția Tot in legatura cu un divort
ar mai fi o intrebare:
-in cazul in care unuia din parinti i s-ar incredinta copii(si acestia se hotarasc sa imparta copii) sau de la bun inceput se inteleg parintii ca sa imparta copii ce se intimpla cu cei doi parinti vor decade fiecare din dreptul de parinte fiecare la randul lui asupra celuilalt copil ?
Răspuns la discuția Tot in legatura cu un divort
toata tevatura asta am incercat sa o evit si sa incheiem kit mai repede spre binele tuturor mai ales ca in ultima luna mi-a facut viata un iad cautind motiv de cearta din orice.
#-o#-o#-o#-o
Răspuns la discuția Tot in legatura cu un divort
aici e problema ca mi se rupe sufletul pentru copii!
desi am tinut-o acasa pentru cresterea si educarea lor( eu fiind cap de familie si asumindu-mi raspunderea pt. partea materiala necesara familiei ) nu a reusit sa faca cei doi frati sa tina unul la altul fapt pe care l-am observat in momentul in care unul din ei era plecat baiatul nu isi facea "griji"(nu intreba kind vine fata) dincontra daca spuneam "Maine vine fata acasa de la buni" el raspundea ceva de genul "Iara vine aia sa ma streseze si sa nu ma lase impace" desi am incercat kit am putut sa evit asta .Singur nu le poti face pe toate.
Buna sunt din Hunedoara si desi lucrez oarecum cu legea:"> in cazul asta sunt foarte putin informat deoarece nu credeam ca mi s-ar putea intimpla mie asa ceva.
Este vorba de sotia mea care de 6 luni parca a turbat;suntem de 9 ani impreuna timp in care s-au nascut 2 copii frumosi(unul de 8 si unul de4 ani) si timp in care pe d-na mea am tinut-o mai mult acasa iar eu mergem si munceam(cand aveam ce)si dupa orele de program.
Ca sa nu va plictisesc voi trece direct la subiect : pina acum apr.6 luni totul a mers binisor insa a intilnit o persoana prin intermediul internetului ,cu care am inteles tot de la ea ca ar fi fost vazuta(nu mi-ar fi spus daca nu ar fi vazut-o o vecina de bloc ce mi-a declarat ca nu se baga in asa ceva) sarutindu-se in parc si cu care bineinteles am discutat reusind sa-i demonstrez sotiei ca defapt despre ce a fost vorba.Ne-am impacat cu chiu cu vai etc..
Acum de aproximativ o luna a intilnit in aceleasi conditii o alta persoana si am reusit sa descopar din timp desi am fost prins cu serviciul si cu munca(tot pt. casa) si am stat de vorba cu omul fata in fata(fara violente de nici o natura ca de altfel si cu primul) el spunindu-mi ca la momentul intilnirii lor ea i-ar fi spus ca noi suntem in divort confirmindu-mi ca sunt impreuna insa mi-a promis ca se va retrage(fapt neesential avind in vedere ca doresc sa pun punct aici casniciei).
Ulterior noi ne-am inteles sa ne despartim amiabil insa unul din copii va ramine cu mine(baiatul de 8 anicare de altfel isi doreste acest lucru) iar celalalt(fetita de 4ani) sa ramina cu ea .
Nu stiu ce a discutat si cu cine insa a venit si mi-a spus ca daca vreau sa iau copilul sa ma adresez instantei si sa il iau daca pot deoarece nici o instanta din Romania nu mi-l va da pina la 10 ani.
Din ce am aflat eu se pare ca ceea ce mi-a spus ea se cam adevereste deoarece instantele ar avea tendinta sa dea copii mamelor chiar daca nu intrunesc anumite conditii(loc de munca stabil,conditii decente de trai,venituri care sa permita traiul decent).
Eu neavind martori care sa declare si sa sustina cele afirmate de mine aici in cazul in care ajungem in instanta si nu se tine de intelegere ce sanse am?Se iau in considerare probele audio in astfel de cazuri?(aceste probe sunt inregistrari facute cu telefonul kind am incercat sa mai repar ceva in care spune in mod explicit ca a avut o relatie cu cei doi sica eu am reusit de fiecare data sa-i incurc planurile :">) .
Cu stima si consideratie :
Alex.