avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1760 soluții astăzi
Forum Activitate F_Loriana

Activitate F_Loriana

Răspuns la discuția Admitere Barou 2009
miriapod a scris:

F_Loriana,stai, putin nu te aprinde atit de tare,ca...........este putin cam tirziu! Examenul de admitere exista...........numai pt unii!Degeaba nu este...........clar..........poate fi de paravan!Ca nu suntem bagati in seama,cum bine ai sesizat, este un picut si din vina noastra,treaba cu unirea,stii tu.Sper ca nu ti-ai schimbat impresia despre toti avocatii,pentru ca asta vrei sa devii! Faptul ca oamenii v0r sa deschida alt topic nu inteleg ce te nemultumeste?Este dorinta lor!Si fie vorba intr noi :ai aparut cam tirzior .

Aveti dreptate! Ca m-am aprins degeaba! Si nu ma nemultumea ideea ca se deschide un nou topic....Alta era ideea! Ca scriem asa cum ati spus degeaba, cand pe un topik cand pe altul...oricum nu suntem prea importanti, asa cum se observa din raspunsurile stricte..si la obiect de la persoanele care ar trebui sa ne clarifice, respectiv sa ne faca sa intelegem, diverse chestiuni!...
Ca am aparut eu putin cam tirziu???!! Nu e chiar adevarat, m-am inscris mai tirziu, pentru ca nu ma mai puteam abtine, dar de cand s-a deschis acest topik am urmarit cu atentie discutiile!
Oricum nu cred ca trebuie sa ma explic! Si cum ziceau si ceilalti, S-a deschis un nou topik!.
Cateva intrebari , totusi la care as vrea sa mi se raspunda, va rog frumos!
SE DA O NOUA ASA-ZISA ADMITERE MAI DEVREME LA ANUL?
-Cati bani trebuie sa pregatesc, pentru ca tezele sa mi se corecteze corect?
-Sau in cazul unei contestatii, cat trebuie sa dau pentru fix 3-6 puncte???
Si acum teorie:
Ce rol au de fapt cei din conducerea UNBR-ului, ??????? Stau degeaba si iau bani???????VReau si eu!=D>
Răspuns la discuția Admitere Barou 2009
=D> Eu cred ca si topicul acesta este bun!
Examen de admitere inexistent si degeaba in avocatura!
De ce un nou topic ....si inca ce titlu!
Chiar credeti ca cei de sus ne baga pe noi, cei mici in seama!?....Nu prea cred!
Altfel poate luau masuri!
Macar trebuiau sa aiba bunul simt sa nu-si rezolve treburile asa pe fata!
Unii chiar cred ca in loc de creier avem graunte!
Ca si-au umplut buzunarele, sincer nu prea imi pasa! Dar ca si-au batut joc si isi bat in continuare de noi....e dureros!
Dar cum traim intr-o societate, asa cum e in momentul de fata!...Totul e posibil!
Mi-am schimbat total parerea despre avocati!
Dar cei care ma dezamagesc cel mai mult acum, sunt cei care ar fi trebuit sa intervina!
De ce nu reactioneaza nimeni!????????????????
Unde sunt oamenii pe care i-am admirat atat de mult pina acum!..
:((
...Cred ca vrem prea mult, de la o tara in care banul, prostia, manelele si succesurile sunt la putere!
Vrem examen corect!? Si un raspuns la intrebarile noastre!..Putem astepta mult si bine!.
Răspuns la discuția Admitere Barou 2009
=D> Asa e!
Astazi s-a terminat cu adevarat admiterea!
Cei care au intrat asa cum au intrat ...au depus astazi juramantul!
Concluzia finala e: Suntem prea mici pentru tot ceea ce se intimpla!
Am putea face ceva ...doar daca am fi uniti, ceea ce e cam greu!
Dupa aceasta experienta am ramas doar cu un gust amar al neputintei!
Suntem o tara de tot rasul!
Pacat de oamenii buni!

=D> Felicitarile mele, din nou celor care astazi au sarbatorit!
Dar, ma intreb! Oare cei din justitie, de sus, nu-si pun niste semne de intrebare?..
De ce dupa un asemenea examen ...diverse persoane importante in barou, renunta la functii!?????????????????
Oare nu cumva pentru ca si-au umplut buzunarele si acum pot sta linistiti acasa?????? sau poate in cazul optimist, pentru ca refuza sa ia parte la circul din jurul lor!
Ce fac cei de la UNBR Bucuresti ...din asa-zisa conducere de doi lei!
Cred ca dau cu banul....Anul asta jucam alba neagra cu tezele...la anul jucam aruncatul cu zarul!
Sa va fie rusine! Voi care ar trebui sa fiti exemplu pentru cei tineri, sunteti de tot rasul!
Oare cum te simti cand depui juramantul ca avocat, stiind ca tezele tale nu erau nici de 4!??? Pacat de cei care au invatat si au crezut intr-un examen corect!
=D>=D>=D>=D> Bravo UNBR! Sunteti cei mai buni!#-o
Răspuns la discuția Admitere Barou 2009
Pentru sustinatorul atat de ferm al Baroului Suceava!
Da, au fost si cativa din cei de anul trecut, dar asta nu este motivul pentru promovabilitatea atat de ridicata!
De ce nu priviti cu atentie listele, in primul tur au intrat apropae toti cei din suceava, iar in turul doi, adica dupa contestatii au intrat oamenii din Botosani.
Bravo sucevenilor care au stiut sa-si bage toti oamenii!....
Cat despre copiat, asta a fost la ordinea zilei!
Cum va explicati ca sotia domnului Filip, mare avocat a intrat din prima cu note mai mari decat ale domnului atat de controversat A..., am uitat cum se numeste.
Eu propun sa admiram putin lucrarile acestei doamne si a altor cativa si sa cerem o evaluare a comsiilor de examinare!
Pentru domnul avocat....care sustine baroul Suceava cu atata ardoare! Sa inteleg ca apartineti de acest barou, sau poate sunteti dintre cei care au vreo sotioara care tocmai a luat examenul pe acolo:), ajutata de competenta dumneavoastra!
Sa recunoastem mai bine ca acesta nu a fost examen, ci doar o mare parodie!
#-o
Felicitari!=D>
Nu va descurajati cu comentariile din presa, eu zic sa mai dati niste nume!.....Si inca ceva, care au fost oamenii care au plecat la Bucuresti, cu tezele, cica: pentru ca aceste teze nu au fost recorectate, doar s-a dat cu banul, asta intra hai sa-i dam 6,00 ca e Y> asta nu intra ca nu avem nevoie de oameni buni ...care s/ar putea sa ne fure clientii!
Asa ca nu disperati!
E si maine o zi! Dar pina atunci nu va lasati calcati in picioare de ipocritii de la UNBR.
Răspuns la discuția Admitere Barou 2009
Av. Mircea-Vicentiu Serb Av. Nicolae Zarnescu Av. Alexandru Lungu Av. Corina Domocos Av. Ioan Bilan Av. Cornel Ursache Av. Teodor-Aurel Moldovan Av. Tudor Cruceanu Av. Ion Ilie-Iordachescu Av. Gheorghe Grigore Av. Petru Oprea Av. Doru-Ioan Taracila Av. Gidro Stanca Av. Ion Popescu Av. Sabin Calinic Av. Augustin Raducanu Av. Ion Turculeanu Av. Mircea Breahna Av. Manuela Radulescu Av. Stefan Motataianu Av. Jozsef Sukos Av. Ioan Sorin Cristian Av. Viorica Donose Av. Carmen Bernic Av. Radu Stef Av. Pompil Draghici Av. Ioan Aflat Av. Valentin Trifescu Av. Nicolae Calin Av. Florin Juravle Av. Valeriu-Petru Bancea Av. Otilia Ielciu Av. Virgil Vulcan Av. Tudor Vasile Av. Alexandru Mitroi Av. Lazar Gruneantu Av. Porfir Nechita Av. Floriana Marin-Vladulescu Av. Ioan Pascaru Av. Ticu Burca
Respectul meu pentru toti acesti oameni, care au facut din meseria de avocat, o rusine!
Poate ar trebui sa recititi Constitutia Romaniei
Egalitatea în drepturi
Articolul 16

(1) Cetăţenii sunt egali în faţa legii şi a autorităţilor publice, fără privilegii şi fără discriminări.

(2) Nimeni nu este mai presus de lege.

(3) Funcţiile şi demnităţile publice, civile sau militare, pot fi ocupate, în condiţiile legii, de persoanele care au cetăţenia română şi domiciliul în ţară!
Sa va fie rusine!
Răspuns la discuția Admitere Barou 2009
Fii sigur ca ar fi mai drepti decat idiotii de la UNBR!
Răspuns la discuția Admitere Barou 2009
Teoretic si practic se pot face cateva lucruri, dar sansele sunt slabute in Romania, draga noastra tara!
Trebuie facuta plingere penala contra UNBR la Parchet, si mai departe daca este cazul, pentru a fi investigate conditiile in care s-a desfasurat acest examen!
Asta ar fi o rezolvare pe calea justitiei!( Si stiind cam cum stau treburile, ar fi cam hmmm floare la ureche, si degeaba din pacate!)...fara a fi pesimisti!
Ar mai fi cu ajutorul presei!
Care cred ca ar conta mai mult.Trebuie sa recunoastem este o putere mult mai mare :).!
Eu zic ca ar trebui macar putin zguduiti, asa-zisele personalitati, care au corectat si recorectat tezele, si n-ar strica o verificare a bunurilor...inainte de examen,...si dupa!=D>
=D>
Sunt sigura ca au crescut mai mult decat simtitor!
#-o
Deci care are vreo cunostinta tupeista in mass-media!...(care sa fie pregatita sa-si piarda postul!) ?
=D>
Merita facuta o revolutie!
Răspuns la discuția Admitere Barou 2009
Pentru cei hotarati sa mearga mai departe!
Ar fi un prim pas sa cereti si cateva teze ale celor care au luat din prima!
Sunt sigura ca daca va ganditi putin, gasiti cu siguranta macar trei seturi de teze, care nu au nici numele scris corect sau si mai bine....au doua feluri de scris....si de dreapta ...si de stanga:) !
#-o