avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 582 soluții astăzi
Forum Activitate ana_fan_club_michael_jackson

Activitate ana_fan_club_michael_jackson

Multumesc frumos pentru raspuns.Am facut o adresa catre judecatorie in care am specificat ca am schimbat cenzorul.O voi depune la dosar pe 22.10.2009,cand am termenul.Este de ajuns?
In primul rand,vreau sa va multumesc ca existati.Ma zbat de aproape 3 luni cu niste acte pentru infiintarea unei asociatii,mai exact fan club michael jackson pitesti.Eu am avut ideea,eu am alergat peste tot,eu am cautat pe net tot ce trebuia sa aflu in legatura cu asta.Toate astea pentru ca nu am bani pentru a plati un avocat sa o faca in locul meu.Sa trec,totusi peste aceasta etapa.Am reusit sa depun actele la judecatorie.A trebuit sa refac actul constitutiv si statutul pentru ca nu au fost complete.Am numit ca cenzor o persoana care nu face parte din membrii fondatori.Mi s-a cerut sa explic calitatea cenzorului.Nefiind prezenta la primul termen,pentru ca nu am stiut,nu am inteles ce inseamna acest lucru.Am mai citi si eu pe net si am aflat ca,sub 15 asociati pot numi un cenzor din cadrul membrilor fondatori,cu conditia sa nu faca parte din consiliul director.In consecinta,am schimbat cenzorul cu un membru fondator.Este vreo problema ca am schimbat cenzorul,tinand cont ca nu corespunde cu cel din actul constitutiv care se afla la judecatorie?Mai am o nelamurire:trebuie sa specific neaparat pe ce perioada este ales consiliul director?V-as fi tare recunoscatoare daca as gasi un raspuns la dvs,pentru ca,sincera sa fiu ma aflu intr-o situatie disperata pentru ca pe 22.10 am urmatorul termen.Va multumesc anticipat.Cu tot respectul,Ana Maria Ghiorghe