avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 869 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters107540

Activitate ContSters107540

Multumesc pt raspuns mai am o intrebare....pentru terenuri extravilane trebuie sa plateasca(la 1 ha si jumatate)?multumesc mult
Răspuns la discuția proprietate donata
Da.este vorba in cazul unui partaj ce s-ar intampla.moral da intra in bunuri dar legal intrebam eu.multumesc mult de raspunsuri.multumesc.
Buna ziua.am si eu o intrebare.as vrea sa stiu daca o persoana are dreptul la o locuinta in urma casatoriei,locuinta fiind donata sotului in perioada cand acesta era necasatorit!!multumesc mult
Buna ziua.am si eu o intrebare.Bunica mea,care are 86 de ani si are pensie de urmas de veteran de razboi,trebuie sa plateasca impozit pe teren intravilan?pana acum nu a platit nimic!!!!este adevarat ca s-a aprobat o lege noua prin care ii obliga la platirea impozitului?multumesc frumos
Răspuns la discuția pot obtine locuinta anl?
Deci in concluzie nu pot pbtine,nu?chiar daca am facut partajul?locul de munca conteaza?Multumesc mult
Buna seara.am si eu niste lamuriri.Va rog daca poate sa ma lamureasca cineva!Am 29 de ani si sunt divortata am si un baietel de 3 ani care are un handicap grav .Problema e ca nu am deocamdata servici si am avut proprietate care a ramas fostului sot dar mi-a intors partea.Nu lucrez dar am un ajutor de intretinere pt baietelul meu in valoare de 450 lei.Vreau sa stiu daca pot sa obtin locuinta sau nu!Multumesc mult
va multumesc inca odata.o seara buna
Multumesc din nou pt.raspunsuri dar am mai aflat cateva lucruri care nu imi convin......!!!!!!!Angajatorul unde am lucrat nu si-a platit toate darile catre stat........ma afecteaza cu ceva acum?????????????ce pot face daca nu si le-a achitat????????
Va multumesc frumos si va doresc o zi buna.......
multumesc foarte,foarte mult.
Si daca noul proprietar va sustine ca nu are nevoie de mine?ce pot face?
Va multumesc inca odata pt raspunsuri!!!!!