avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 192 soluții astăzi
Forum Activitate malinas28

Activitate malinas28

Cine eliberează concediul medical pentru îngrijirea pacientului oncologic peste 18 ani?
Răspuns la discuția concediu pt cresterea copilului
cu al doilea copil tocmai sunt in concediu pt ingrijirea copilului pana la 2 ani concediu care va inceta in luna ianuarie 2010.In decembrie anul curent eu voi naste al treilea copil.In acest sens intreb daca nu voi intra dinoficiu in concediu postanal si apoi in ingrijire copil.
Răspuns la discuția concediu pt cresterea copilului
sunt incantata ca insfarsit cineva asculta pasul meu .va rog ajutati-ma si sfatuiti-ma ce am de facut. auzisem de un ordin conform caruia daca intru din concediu de crestere in concediu prenatal nu mai e nevoie de reinoirea actelor.Imi puteti confirma daca e asa. Multumesc mult si Dumnezeu sa va ocroteasca si sa va inzestreze cu simtul dreptatii.AVEM NEVOIE DE DUMNEAVOASTRA>
Răspuns la discuția concediu pt cresterea copilului
in timpul celui de-al doilea concediu pentru cresterea copilului m-a chemat sa-mi scriu o demisie pretinzand ca nu poate angaja pe altcineva in locul meu.eu nu am cunoscut legea ( mi-a zis ca nu ma afecteaza) si nu stiam ca va veni un alt copil.Ce pot face eu siu ca o asemenea demisie nu poate fi inregistrata dar daca as a vea nevoie de acte de la locul de munca nu as mai obtine
sunt mama a doua fetite (cea mica va implini 2 ani in ian 2010.in timpul concediilor pt cresterea acestor fetite (concedii consecutive) directoarea locului de munca unde am fost angajata m-a determinat sa imi scriu o demisie #-o desi eu stiu ca in concediu de maternitate nu-ti poti pierde locul de munca.Acum in decembrie 2009 voi avea inca un copil. Mai pot beneficia de indemnizatia de crestere a copilului? Am nevoie de acte de la locul de munca?:-/