avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 951 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters112364

Activitate ContSters112364

Va rog daca se poate sa ma ajutati sunt un om disperat, in 2007 am facut o Promisiune bilaterala de vanzare -cumparare, in vederea construirii unui apartament, care urma sa se edifice pana in 2009 in prezent se afla in rosu .In 2011 a deschis actiune impotriva Sc.. srl in vederea recuperarii banilor , in promisiunea bilaterala este specificat ca daca pana in data de 2009 luna 04 nu se edifica apartamentul avem dreptul de a ne cere baii inapoi. In urma sentintei civile am primit castig de cauza si SC.. urma sa ne achita suma de bani plus cheltuieli de judecata, mentionez ca am pus sechestru pe casa si pe bloc , am avut si un ordin judecatoresc. In momentul cand am scos CF am vazut ca si Banca are sechestru pe bloc.si casa Administratorul firmei a fost la proces si ne-a amenintat ca dac nu ridicam sechestru macar de pe casa va fi vai de noi. In luna 04.2012 a intrat in insolventa noi ne stiind nimic, precizez ca nu am fost notificat nici intrun fel nici in BPI, am facut o cerere pentru a ne trece la masa credala si administratorul judiciar a invocat tardivitatea, am facut o contestatie am fost la proces si judecatoarea a spus ca este amanat pe ianuarie 2013 iar pe internet a aparut ca este respinsa cererea de repunere in termen Respinge contestatie Legea 85/2006 insolventa.Am vazut in dosarul de insolventa 28 de creditori printre care si 17 firme, noi nu suntem pe lista
Noi ce ar trebui sa facem? Administratorul firmei ne-a omis intentionat, desi stia ca are datorii, si era obligat sa o faca, iar judecatorul administrativ daca verifica bunurile SC... vedea ca am pus sechestru pe casa si bloc.
In cat timp vom primi raspuns de la judecatorie pentru motivul respingerii contestatiei si daca mai putem face recurs ? in ce termen ce sanse mai avem?
va multumesc mult