avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 961 soluții astăzi
Forum Activitate emanuel_darius

Activitate emanuel_darius

Buna ziua, in urma cu 4 zile in urma unei neintelegeri(totul a inceput de la faptul ca eu nu iam permis sa intre cu pantofii in camera mea spunandui sa se descalte inainte sa intre pentru ca eu fac curatenie in camera, asta in prezenta unor baieti de la serviciul de internet, fapt pentru care el a mers la mama mea,mintind ca l-am dat afara din camera)am fost batut(dupa ce au plecat baietii, a venit sa ma traga la raspundere pentru ca iam cerut sa se descalte in prezenta oamenilor care nu erau din casa, dupa care eu, speriat fiind, nu am vrut sa ii spun nimic de frica, ma luat si ma izbit violent de perete de cateva ori dupa care ma trantit pe pat si ma lovit cu palmele si cu picioarele de repetate ori, totul sub privirile mamei care nu facea nimic pentru a-l opri)de catre fratele meu mai mare care de cativa ani este foarte agresiv cand nu ii convine ceva, fiind de nestapanit chiar si in prezenta mamei mele care a fost martora la ce sa intamplat, dar nu a intervenit, spune ea, din cauza ca ii era frica sa nu fie luata si ea la randul ei la bataie de catre acesta. In urma acestei batai primite, eu am ramas cu dureri atat de coloana, cat si de spate in zona coastelor.
Nelamuririle mele sunt urmatoarele : pot sa merg la politie sa depun o plangere penala daca nu am certificat medico-legal?
Sub ce infractiune se incadreaza aceasta fapta si cam ce se poate face in acest caz? Multumesc anticipat pentru timpul acordat citirii acestui mesaj si daca ma puteti ajuta as fi foarte recunoscator.