avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 906 soluții astăzi
Forum Activitate beatrice67

Activitate beatrice67

buna ziua.numele meu este beatrice si am o fiica de 20 ani care este studenta,in1993 am divortat de tatal ei .eu am obtinut custodia iar el a fost obligat la plata pensiei alimentare de 5000 lei .in 1995 am cerut o majorare a pensie la
20 000 lei am obtinut-o prin instanta dar el nu a mai trimis nimic...pana in anul 1997 cand am primit pe cateva luni dupa care a urmat o pauza pana in luna oct 2008 cand am primit 200 ron si atat...am acceptat aceasta situatie si nu m-am luptat destul pentru dreptul fiicei mele deoarece parintii mei care m-au ajutat sa-mi cresc fetita nu au fost de acord sa -l mai dau in judecata.....dar acum sunt hotarat sa-l dau in judecata sa-mi plateasca pensia alimentara retroactiv daca exista vreo lege in acest sens sau macar de acum pana termina fiica mea facultatea,2ani.....va rog sa ,ma ajutati cu un sfat juridic cum sa procedez avand in vedere ca nu-mi permit avocat!!!!!!mentionez faptul ca fostul meu sot locuieste in alt judet si o perioada nu a avut loc de munca...va multumesc!