avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 614 soluții astăzi
Forum Activitate ady k

Activitate ady k

sunt sofer si pe data de 9 noiembrie am fost invitat la bpr sa predau permisul pt acumularea a 15 puncte si am primit dovada fara drept de circulatie din data de 10noiembrie deci pana pe 10 dec nu pot sa conduc,patronul a aflat sa suparat oricum nui placea figura mea si pe data de 19 secretara dansului imi spune telefonic ca sa vin la firma ca am fost demis,ma duk la firma si mi se spune sa semnez ca sunt de acord cu incetarea amiabila a cim sa semnez si ca pe loc imi da cartea de munca.precizez ca nu au vrut sa-mi dea decizia de concediere ,nu am vrut sa semnez si am primit amenintari ca sa nu ma pun cu patronul ca el are bani si eu nu am ,am fost la itm am depus sesizatie in 25 noiembrie sa se clarifice situatia mea sunt sau nu demis dupa care sunt chemat la firma sa mi se spuna ca sa revocat decizia de demisie si ca sunt angajat nu mai sunt demis,deci angajatorul face un ping-pong cu mine si eu nu pot sa fac nimic iar acum sunt amenintat ca voi fi trimis in fara plata si dupa aceea sanctiuni imputari si alte daune pana voi fi terminat ca am absentat nemotivat din 10 de cand nu mai am permis desi ei mi-au spus sa stau acasa si ca oricum chiar daca nu imi lua politia permisul patrnul ma dadea afara in 2 saptamani astept raspuns multumesc anticipat